Virtueel Museum Grimbergen

Pastoors Grimbergen (Goossens, Johan)
 

 

Prior Johan Goossens


pastoor van Grimbergen sinds maart 2001

Johan Goossens ( 6 september 1967) groeide op in Essen en koos er in 1988 voor om, in de voetsporen van zijn oom, Norbertijn van Grimbergen te worden. Hij ontvng het witte ordeskleed op 27 augustus 1988 uit handen van Abt Piet Wagenaar. 2 jaar later, op 27 augustus 1990, volgde zijn professie. Na zijn studies aan de studieconcentratie Agripo werd hij op 9 juli 1995 door Mgr. Lescrauwaet tot priester gewijd en ingeschakeld als mede-pastoor in de parochie van Grimbergen. In maart 2001 werd hij pastoor van Grimbergen en ook de eerste federatiepastoor van de toen pas opgerichte federatie Grimbergen.

Toen in 2004 Erik De Sutter tot abt gekozen werd, benoemde hij Johan op 5 november 2004 tot prior van de abdij terwijl hij zijn verantwoordelijkheid als pastoor en federatiepastoor behield.

In september 2006 werden hem ook de pastorale zorgen van de Onze Lieve Vrouwe parochie van Beigem toevertrouwd, sinds september 2009 St.-Cornelius Molenveld, H.Hart Verbrande Brug en Sint Salvator Borgt en vanaf september 2010 ook St.-Rumoldus Humbeek.